Ambasada Amerikane Aktualitet, Të gjitha, Nëse je dashuruar me një qytetar amerikan, ja si mund të përfitosh vizën për të shkuar tek ai. nën që ndodhi gjatë protestës sonte. Ambasada Amerikane ka shpërndarë në rrjetet sociale një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë. Vila ndodhet ne nje zone te qete, dhe me akses te mire ne rruget kyce ne tirane. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë këtë të martë një rikujtim mbi procesin e Vetingut. në Tiranë mbron dhe promovon interesat e Sh. Ambasada amerikane i ka drejtuar një ftesë sot qytetarëve shqiptarë, ku thuhet: “Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, Aleanca LGBT dhe ProLGBT do të mbajnë ecjen vjetore me biçikleta në Tiranë, nesër, 13 maj, në orën 11, përpara Pallatit të Kongreseve. gov/iv" shkruan ambasada në Facebook. Ambasada e Amerikane uron besimtarët myslimanë në Shqipëri (Foto) Publikuar më 11. This is the official website of the US Embassy and in Serbia. Eshte i mobiluar me te gjitha pajisjet dhe me cmim okazion per zonen!. Ambasada Amerikane kërkon një kandidat për pozicionin e Rojes në Zyrën Rajonale të Sigurimit. Udovičić je, zajedno sa prvim pomoćni. Kosnett: ‘Ambasada Amerikane përkrah vendimet e kryeministrit Haradinaj’ (VIDEO) Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është shprehur se Ambasada e Amerikës i përkrah vendimet e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe qendrimet e tij ndaj taksës. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social "Facebook" bën. Sektori i Vizave të kësaj faqeje ka informacion vetëm për vizat amerikane për shtetasit e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara. Kjo është e vlefshme vetëm në rastet kur këta shtetas nuk janë dëbuar nga SHBA-të apo nuk kanë të dhëna kriminale. Me anë të një video në faqen zyrtare në rrjetin social, tregohet se si reforma në drejtësi vendosi një proces rivlerësimi për gjykatësit dhe prokurorët dhe si do e ndryshojë kjo sistemin shqiptar të drejtësisë. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada shkruan se të gjithë fituesit duhet të kenë akses në e-mail, pasi do u kërkohet që të dërgojnë kopje të dokumenteve. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shpërndarë një tjetër njoftim të rëndësishëm për të gjithë aplikantët e shpallur fitues të Lotarisë Amerikane. KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email kopje të dokumenteve tuaja. Immigration and Nationality Act (INA) provides several categories of nonimmigrant visas for those who want to visit or work temporarily in the United States. Ambasada njofton se të gjithë ata studentë që janë të gatshëm për të studiuar në SHBA fillimisht duhet të aplikojnë për programin Global UGRAD. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë lëshoi një alarm sigurie për shkak të kërcënimeve të vazhdueshme nga organizatat terroriste dhe individë të inspiruar nga ideologji ekstremiste. This page provides a list of U. We were unable to find the requested address (Albania, Qarku i Tiranes, Tirana, AMBASADA AMERIKANE) via Google street view due to Google street view doesn't have data for this address. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada amerikane ka nxjerrë udhëzimin për Lotarinë për të gjithë të interesuarit për të aplikuar. Punimet që do të fitojnë do të shfaqen brenda në Ambasadën Amerikane për një afat kohor të caktuar. Vёrtetimet e sjella nga vetё aplikantёt nuk pranohen. Ambasada shkruan në Fb: "Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. Ajo ka këshilluar aplikantët të kontrollojnë statuset në www. Ambasada SUA este încântată să anunţe că ambasadorul Hans Klemm donează 500. výročí americko-českých vztahů 1918-2018. Ambasade Beograd. Ambasada Greke do ta dёrgojё vёrtetimin direkt nё Seksionin Konsullor tё Ambasadёs Amerikane nё Tiranё. Kjo është e vlefshme vetëm në rastet kur këta shtetas nuk janë dëbuar nga SHBA-të apo nuk kanë të dhëna kriminale. Ambasada amerikane në Beograd kërkon ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi 09 July 2019 08:40 Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Në një përgjigje dhënë "Zërit" nga Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë thënë se SHBA-ja në vazhdimësi ka apeluar tek udhëheqësia kosovare që ta largojë tarifën e vendosur para dy muajve. Il nuovo modello di patente di guida albanese sarà riconosciuto in Italia a partitre dall’8 settembre 2019 16/08/2019. citizens in The Czech Republic. Velvyslanectví USA připomíná 100. "Një demonstrim i madh pritet të zhvillohet pranë Zyrës së Kryeministrit të hënën, më 8 korrik 2019, duke filluar rreth orës 20:00. Me siperfaqe te bollshme dhe me hapesira te mjaftueshme per nje jetese komode. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada e SHBA thekson se sulmi ndaj policisë është jo demokratik dhe i papranueshëm. Sipas lajmërimit të gjithë të përzgjedhurit do të duhet t’i dërgojnë me email të gjitha dokumentet. Në Shkollën e Mesme të Lartë “Hivzi Sulejmani” qëndroi sot koordinatori nacional pranë ICITAP-it për Siguri në Bashkësi – Policimi në Bashkësi, Bobby Long nga Ambasada Amerikane në Prishtinë ku prezantoi projektin që do të realizohet në shkollat e Komunës “The Brand in the school”. The British Government is an inclusive and diversity-friendly employer. “Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit”, shkruan Ambasada Amerikane në njoftimin e saj në Twitter. Në një njoftim publikuar në faqen zyrtare, ambasada bën me dije pikat kyçe se ku do të zhvillohet protesta, ndësa i sugjeron ata që të shmangin grumbullimet e mëd. Gov Informacion për udhëtimet ndërkombëtare, përfshirë pasaportat dhe vizat, për shtetasit amerikanë dhe të huaj. Bush në Fushë-Krujë. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Britanska ambasada u Beogradu radi na jačanju i Kontakt. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. 40 godina UNO City. citizens in Kosovo. Në një përgjigje dhënë “Zërit” nga Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë thënë se SHBA-ja në vazhdimësi ka apeluar tek udhëheqësia kosovare që ta largojë tarifën e vendosur para dy muajve. Ambasada Amerikane në Tiranë vijon me hapat për të gjithë personatn që kanë fituar lotarinë amerikane. Dua t’ju përgëzoj për punën e jashtëzakonshme që keni bërë për të luftuar korrupsionin në sistemin arsimor. The types of efforts vary and include degree programs, certificates, community programs, and annual events. Ambasada amerikane ben sot nje njoftim te rendesishem per te gjithe shqiptaret qe jane ne kerkim te punes nëpërmjet vizës EB-3 të imigrimit me bazë punësimi në Shtetet e Bashkuara. “Shqipëria, delja e zezë e Ballkanit veçohet nga Maqedonia e Veriut!”. Spoljne linkove ka drugim internet prezentacijama ne bi trebalo tumačiti kao potvrdu stavova ili politike privatnosti postavljenih na njima. Aplikuesit mund të kontrollojnë përgjigjen duke nisur nga ora 18:00. Ambasada amerikane njoftoi të enjten se fituesit e lotarisë amerikane do dalin më 15 maj. Ambasada amerikane rekomandon të gjithë që të jenë të vëmendshëm në vende ku ka turma të mëdha njerëzish, të kujdesen për sigurinë personale, të jenë të kujdesshëm se nga kush rrethohen në ambiente të ndryshme si dhe të ndjekin mediat për t'u njoftuar me më të rejat. Shto një pronë. Teksa poson nje video ne faqen e saj ne FB, ambasada e SHBA ne Tirane u ben apel shqiptareve te shohin dhe te mesojne se si procesi i vetingut do të sigurojë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit. Ky njoftim është bërë për shkak të, siç kanë thënë, kërcënimeve të vazhdueshme nga organizatat terroriste dhe individë të inspiruar nga ideologji ekstremiste. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një shans të gjithë mësuesve të anglishtes që janë në kërkim të mundësive të zhvillimit profesional. Ambasada e Turqisë - Tiranë on the map. Ambasada amerikane mirëpret raportin për dëbimin e shtetasve turq May 17, 2019 admin 0 Comments Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philipp Kosnett ka mirëpritur raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq. Në Facebook, ambasada informon gjithë të interesuarit se duhet të kontrollojnë buletinin e vizave për t’u njohur me datën e intevistës. If an applicant has been denied a visa, the consular officer will give the applicant a letter explaining why the visa was refused. Ambasada Amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim për ata që kanë aplikuar për vizë amerikane por dhe ata që dëshirojnë të aplikojnë. Shtëpia organizohet në një ambient ndenjie me kënd gatimi, një dhomë gjumi, një tualet e saporinovuar dhe një ballkon. Dua t’ju përgëzoj për punën e jashtëzakonshme që keni bërë për të luftuar korrupsionin në sistemin arsimor. Welcome to the Australian Embassy in Belgrade. Dokumenti/ Projekti qeveritar, hotele, resort e kazino, çfarë fshihet pas shembjes…. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Ndodhet ne katin e peste te nje pallati ekzistues i organizuar ne nje soxhorno, nje kuzhine, nje dhome gjumi dhe nje tualet. Ambasada Amerikane në Prishtinë ka mbështetur procesin e reformës së kurrikulës të Fakultetit Ekonomik, përmes programit Fulbright, përkatësishtë duke dërguar Prof. Ambasada amerikane jep lajmin e mirë për shqiptarët (Foto) Publikuar më 01. Van Gerven Oei Ambasada amerikane bën deklaratë të dyshimtë për “vetting rigoroz” për Gjykatën Kushtetuese. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka lëshuar njoftim për të gjithë të huajt që e vizitojnë Kosovën, duke shkruar se terrorizmi që vjen nga organizatat trannacionale terroriste dhe individët me ideologji ekstreme. "Po aplikoni për vizë turistike? Lutemi planifikoni të aplikoni herët dhe mos e rezervoni biletën e avionit derisa të keni marrë vizën tuaj. Ambasada Amerikane lë një ‘kartolinë urimi’ për shqiptarët 2 vite më parë Komento Në një postim të sajin në “Facebook”, Ambasada Amerikane ka lajmëruar të gjithë personat e pajisur me vizë turistike. Në faqen e vet në FB, ambasada ka postuar një video informuese, në të cilën tërheq vëmendjen për kujdes, lidhur me 5 këshilla të. External links to other web sites should not be interpreted as a confirmation of the views or privacy policies set out therein. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e Bashkuara. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social "Facebook" bën. Ambasada Amerikane Aktualitet, Të gjitha, Nëse je dashuruar me një qytetar amerikan, ja si mund të përfitosh vizën për të shkuar tek ai. Shpërndaje Në 230 vjetorin e Departamentit Amerikan të Shtetit, ambasada amerikane në Shqipëri ka risjellë një foto të shkrepur 12 vite më parë gjatë vizitës së presidentit të asaj kohe të SHBA-ve, George W. Ambasada amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me lotarinë amerikane DV 2019. FOTO/ Ambasada amerikane sapo bëri njoftimin e rëndësishëm për ata që duan vizë E kush nuk ëndërron të vizitojë njëherë Amerikën. Ndodhet në një zonë mjaft të sigurtë dhe të qetë. Ambasada e SHBA: T'u refuzua viza amerikane? Ja kur mund të aplikosh sërish Ambasada amerikane në Tiranë ka sqaruar një dilemë të madhe për shumë qytetarë shqiptarë që iu është refuzuar një apo disa herë, viza për në SHBA. Me punime shume te Mira ne ndertim dhe mobilim te mire. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video-mesazh, se përse është i rëndësishëm procesi i vetingut në Shqipëri. Të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane vëmendje! Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim me rëndësi për të gjithë! Në një postim në Facebook, ajo bën me dije se të përzgjedhurit e Lotarisë DV2019 duhet të dorëzojnë dokumentet përkatëse. Ndërkohë, fundin e kësaj legjislature po e shohin edhe njohësit e çështjeve politike. Tupa, nga fshati Zabzun i Librazhdit u arrestua me urdhër të Prokurorisë bashkë me drejtorin e gjimnazit 'Shefqet Dosku' në Dorëz Dashnor Hysa. Don’t worry we won’t send you spam or share your email address with anyone. Home Aktualitet Viza amerikane për turizëm, Ambasada e SHBA jep sqarime online Viza amerikane për turizëm, Ambasada e SHBA jep sqarime online Ambasada amerikane në Tiranë është treguar e gatshme sot t’u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve shqiptarë për vizat amerikane për turizëm. Spoljne linkove ka drugim internet prezentacijama ne bi trebalo tumačiti kao potvrdu stavova ili politike privatnosti postavljenih na njima. Sipas njoftimit të ambasadës duke punuar me kohë të pjesshme dhe duke udhëtuar përreth Shteteve të Bashkuara për tre muaj studentët e universiteteve mësojnë rreth kulturës amerikane. Gjithashtu ambasada. citizens in Romania. Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar se janë shtuar të përzgjedhur të rinj. citizens in Moldova. obeležava 40 godina postojanja. gov/iv" shkruan ambasada në Facebook. FOTO/Kur Santiago Malko, i ekzekutuar me kallashnikov, mbante veshur uniformën e… Ekonomi. Lotaria/ Ambasada Amerikane ka një apel për fituesit email nga KCC ku kërkohet t’i dërgoni dokumente me email”, njofton ambasada. Ambasada e Sh. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka nxjerrë një paralajmërim për qytetarët amerikanë në Shqipëri, lidhur me datën e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit. your password. Dritarja juaj për të zbuluar aktivitetet e mrekullueshme amerikane në natyrë: lundrim, kampim, ngjitje mali, dhe shumë të tjera. Sipas njoftimit të ambasadës duke punuar me kohë të pjesshme dhe duke udhëtuar përreth Shteteve të Bashkuara për tre muaj studentët e universiteteve mësojnë rreth kulturës amerikane. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë me viza drejt SHBA-ve. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jep një njoftim të rëndësishëm për gjithë ata persona që duan vizë turistike. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri me anë të një postimi ka bërë thirrje të gjithë personave që do të udhëtojnë për vizitë në SHBA që të mos i tejkalojnë afatet e vizës. Ambasada amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me lotarinë amerikane DV 2019. Ambasada amerikanë ka bërë të ditur të se qytetarët të cilëve u skadon viza brenda këtij viti, do të mund të përfitojnë nga rinovimi me postë. Ambasada Amerikanë ka publikuar një njoftim për të gjithë studentët që kanë mbaruar arsimin e lartë për të aplikuar edhe për të përfituar punë në Amerikë deri në 3 muaj. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, ambasada jep edhe udhëzimet që duhen ndjekur për të aplikuar. Në katin e dytë të një pallati të ri, jepet me qira apartament te Ambasada Amerikane, me sipërfaqe 72 m². Uebfaqja e Ministrisë së Jashtme: "Tetori Gjerman" - një traditë e sukseshme. Međunarodni centar u Beču (Vienna International Centre - VIC), poznat pod nazivom UNO City, 2019. Informohet se nëse viza amerikane turistike e mëparshme skadon brenda 12 muajve të fundit, atëherë mund të bëhet rinovimi me postë. Ambasada e ShBA-ve tregon kur mund të pajisen kosovarët me vizë amerikane në Prishtinë 08 korrik 2019 - 18:14 Në përvjetorin e 243-të të Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 4 korrik, në Prishtinë u përurua objekti i ambasadës amerikane. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë u ka bërë thirrje shtetasve amerikanë që të qëndrojnë larg protestës që pritet të mbahet sot në mbrëmje nga opozita e bashkuar. Ambasada Amerikane me qëndrim të prerë, del me mesazhin e rëndësishëm për shqiptarët: Kjo është ajo që nuk duhet të bëni! Postuar: 25/07/2019 - 10:53 Ditën e sotme ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, në lidhje me procesin e vizave studentore. Publikuar më: July 4, 2019 Shteti më i fortë në botë sot feston 243-vjetorin e Pavarësisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bolton/ Në Kiev për të "nënvizuar mbështetjen amerikane" për Ukrainën Këshilltari i Shtëpisë Bardhë për sigurinë kombëtare John Bolton ndodhet në Kiev, vizita e parë në Ukrainë e një zyrtari të lartë amerikan që nga zgjedhja e Presidentit Volodymyr Zelenskiy në muajin prill. Ambasada amerikane në Tiranë, ka postuar një video, në 3-vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi. Ambasada SUA este încântată să anunţe că ambasadorul Hans Klemm donează 500. Ambasada Amerikane ka shpërndarë në rrjetet sociale një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë. Ambasada njofton: "Vera është gjithmonë një kohë e ngarkuar me udhëtime, prandaj dhe ju duhet të prisni më gjatë për një takim për vizë. Ajo bën thirrje që të shmangen pikat ku do të grumbullohen protestuesit. dhe zhvillon marrëdhënie me Republikën e Shqipërsië nëpërmjet kontaktit me Qeverinë e Shqipërisë, si edhe me bashkësitë e biznesit, të punës, medias, qytetare, akademike, ushtarake, arsimore, të arteve e kulturës, si edhe me popullin në përgjithësi. Siperfaqe 230m2, me oborr qe perdoret per vend-parkim. Dritarja juaj për të zbuluar aktivitetet e mrekullueshme amerikane në natyrë: lundrim, kampim, ngjitje mali, dhe shumë të tjera. Velvyslanectví USA připomíná 100. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar nga qytetarët që të përgjigjen ndershmërisht dhe qartazi në intervistën për vizë turistike, ndërkohë që duhet të shmangin dërgimin e dokumenteve të panevojshme. Ndërkohë që Berisha tha se pavarësisht ftesave të marra, nuk ka preferuar të udhëtojë më për në SHBA që kur nuk mban më asnjë post, përveç atij të deputetit. Ambasada Amerikane mesazh Moskës zyrtare 27 Mars, 2018 10:33 am Për vendimin e 23 shteteve, përfshirë këtu edhe Shqipërinë për dëbimin e diplomatëve rusë pas helmimit të një ish-agjenti dhe vajzës së tij, ka reaguar edhe Ambasada Amerikane në Tiranë. This is the official website of the US Embassy and in Serbia. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Në faqen e vet në FB, ambasada ka postuar një video informuese, në të cilën tërheq vëmendjen për kujdes, lidhur me 5 këshilla të. Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Siç shihet në këtë deklaratë, ambasada kërkon që të shmanget dhuna, ndërsa bën të ditur se do ketë vëzhgues në qendrat e votimit. Ambasada e SHBA në Beograd: Të zbardhet vrasja e vëllezërve Bytyçi Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Turqi është qëlluar me armë mëngjesin e sotëm. Ambasada amerikane kujton se gjithë të interesuarit ta plotësojnë vetë formularin dhe të mos paguajnë apo besojnë asnjë tjetër. Localizare şi informaţii de contact. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Ambasada amerikane ka vënë në dijeni shtetasit e saj dhe i ka këshilluar të kenë kujdes në protestën e sotme të opozitës, 25 maj 2019. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë me viza drejt SHBA-ve. Ambasada amerikane apelon tek institucionet, deputetët dhe udhëheqësit partiak që të braktisin çdo ide shfuqizimin apo rinegiciimin e çfarëdo aspekti të Ligjit për Gjykatën Speciale. Ky njoftim ka ardhur nga Ambasada Amerikane ditën e sotme. citizens in The Czech Republic. gov/iv” shkruan ambasada në Facebook. Kryeministri Edi Rama akuzoi Sali Berishën se i është refuzuar viza amerikane dhe se nuk mund të “kalojë Atlantikun”, siç u shpreh ai. Ambasada amerikane thotë se ky arrestim është në hap tjetër i rëndësishëm drejt zbatimit të ligjit dhe përparim në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Vёrtetimet e sjella nga vetё aplikantёt nuk pranohen. Per te pare rezultatin nese jeni fitues apo ju duhet te futeni ne faqen www. "Në videon tonë të fundit, ne ju njohëm me një përmbledhje të reformës në drejtësi. Ambasada nuk e specifikoi natyrën e kërcënimit në deklaratën e publikuar në ueb-faqen e saj. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada shkruan se të gjithë fituesit duhet të kenë akses në e-mail, pasi do u kërkohet që të dërgojnë kopje të dokumenteve. Ambasada amerikane njoftoi të enjten se fituesit e lotarisë amerikane do dalin më 15 maj. Ambasada Amerikane ka përciellë një lajm shumë të mirë për të gjithë personat që janë të interesuar për të shkuar në SHBA. Kryeministri Edi Rama akuzoi Sali Berishën se i është refuzuar viza amerikane dhe se nuk mund të “kalojë Atlantikun”, siç u shpreh ai. Kështu po vlerëson Ambasada Amerikane, e cila ka lëshuar alarm sigurie për të gjithë shtetasit e saj që jetojnë në Kosovë, raporton KTV. Please visit our Global Support Services. Dokumenti/ Projekti qeveritar, hotele, resort e kazino, çfarë fshihet pas shembjes…. Në këtë postim theksohet se me vizat turistike nuk mund të punosh apo studiosh, pasi janë vetëm për udhëtim. External links to other web sites should not be interpreted as a confirmation of the views or privacy policies set out therein. Nuk u gjend asgjë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë u bëri thirrje të gjithë udhëheqësve politikë, zyrtarëve të qeverisë, agjencive të sigurisë dhe qytetarëve shqiptarë që të sigurohen që zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka lëshuar njoftim për të gjithë të huajt që e vizitojnë Kosovën, duke shkruar se terrorizmi që vjen nga organizatat trannacionale terroriste dhe individët me ideologji ekstreme. Nancy Roberts nga Arizona State Univrsity si Fulbright Specialist. Ambasada Amerikane kërkon një kandidat për pozicionin e Rojes në Zyrën Rajonale të Sigurimit. Velvyslanectví USA připomíná 100. Dokumenti/ Projekti qeveritar, hotele, resort e kazino, çfarë fshihet pas shembjes…. Garsonjere qytet studenti and offers for rent apartment in Tirana and all Albania. Në një deklaratë për zgjedhjet lokale të mbajtura në kundërshtim me Dekretin e Presidentit, Ambasada e SHBA deklaroi se: Ata që dëshirojnë të sfidojnë rezultatin e zgjedhj. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë u bëri thirrje të gjithë udhëheqësve politikë, zyrtarëve të qeverisë, agjencive të sigurisë dhe qytetarëve shqiptarë që të sigurohen që zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente. Ambasada shprehet se SHBA është e gatshme të vazhdojë të ndihmojë në Shqipërinë në luftën kundër krimit, por pyet se kush do ta ketë radhën pas Kelmend Balilit. 11:01 27/06/2019. "🇦🇱 | Të premte të […]. Working for Ambasada Britanike Tiranë It will take only 2 minutes to fill in. Me dhome lavanderi -gym. Ambasada e Sh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04. Ambasada SUA este încântată să anunţe că ambasadorul Hans Klemm donează 500. në Tiranë mbron dhe promovon interesat e Sh. Ambasada Amerikane në Kosovë ka vlerësuar lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për Agjendën Evropiane të Reformave, respektivisht ligjet që lidhen me reformat në sistemin e drejtësisë. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Shtepi per studente ne tirane nga 15000 deri 18000 mije leke ne muaj and offers for rent apartment in Tirana and all Albania. 02/08/2019, 8:34 0. Pogledajte prezentacije, ponude, cene, radno vreme beogradskih firmi iz oblasti Ambasade u Beogradu. Garsonjere qytet studenti and offers for rent apartment in Tirana and all Albania. Në njoftim thuhet se ekstremistët janë të përqendruar në vendet që frekuentohen nga perëndimorët si mjete të transportit, kafiteri, etj. Ambasada amerikane rekomandon të gjithë që të jenë të vëmendshëm në vende ku ka turma të mëdha njerëzish, të kujdesen për sigurinë personale, të jenë të kujdesshëm se nga kush rrethohen në ambiente të ndryshme si dhe të ndjekin mediat për t'u njoftuar me më të rejat. Nga Basir Çollaku. Ejani vetëm me pasaportën tuaj, formularin e konfirmimit DS-160 dhe formularët e. Ambasada Amerikane në vendin tonë së fundmi ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, e cila në fokus ka vetingun. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka nxjerrë një paralajmërim për qytetarët amerikanë në Shqipëri, lidhur me datën e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit. 2019 nga Daniela Grrica Nuk ka munguar ditën e sotme edhe urimi i ambasadës amerikanë të akredituar në Tiranë lidhur me festën e Kurban Bajramit që kremtohet nga besimtarët myslimanë. Ambasada SAD-a u Sarajevu smatra današnju presudu Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju u slučaju protiv Ratka Mladića važnim korakom ka utvrđivanju odgovornosti pojedinaca koji… Javna prodaja rabljenih vozila, 27. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Ambasada e Amerikane në Tiranë dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Dokumenti/ Projekti qeveritar, hotele, resort e kazino, çfarë fshihet pas shembjes…. ju falenderoj cuna Trieste itali Nazmi Bakushi. Në një postim të bërë në faqen zyrtare në facebook,"Pyet Anën", Ambasada Amerikane i sugjeron gjithë turistëve që të aplikojnë herët dhe të mos e presin biletën e avionit nëse nuk e kanë marrë ende vizën. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Sipas ambasadës nëse i thuhet oficerit konsullor që do të qëndrojnë për dy javë në SHBA,nuk mund të qëndrohet gjashtë muaj. Te gjithe ju, duhet tashme te beni plotesimin e formularit DS-260. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit, madje e ka quajtur hap të rëndësishëm, shkruan Gazeta Blic, përcjell albinfo. Dupleksi ndodhet ne nje zone te qete fare prane Rruges se Elbasanit, pas Ambasades Amerikane. Ambasada amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm në lidhje me lotarinë amerikane DV 2019. KCC do t'ju kërkojë t'i dërgoni me email kopje të dokumenteve tuaja, thuhet në njoftim. Në një përgjigje dhënë “Zërit” nga Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë thënë se SHBA-ja në vazhdimësi ka apeluar tek udhëheqësia kosovare që ta largojë tarifën e vendosur para dy muajve. Rama e di që unë nuk kam frikë nga asgjë, pastaj e di ambasada amerikane. Ambasada e SHBA në Beograd: Të zbardhet vrasja e vëllezërve Bytyçi Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada bën me dije se të gjithë të interesuarit për vizë turistike mund të pyesin për të marrë çdo informacion dhe do të marrin çdo përgjigje. Tupa, nga fshati Zabzun i Librazhdit u arrestua me urdhër të Prokurorisë bashkë me drejtorin e gjimnazit 'Shefqet Dosku' në Dorëz Dashnor Hysa. Ambasada shkruan në Fb: "Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. Përmes një postimi në Facebook, ambasada e SHBA shprehet se kjo ditë ofron një mundësi të re për të reflektuar mbi angazhimin e përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata. “Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Kryeministri Edi Rama akuzoi Sali Berishën se i është refuzuar viza amerikane dhe se nuk mund të “kalojë Atlantikun”, siç u shpreh ai. “Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020?. Ambasada amerikane: Mospezullimi i taksës lëndon miqësinë me SHBA-në 01/03/2019 KOSOVA , KRYESORE Komento Ambasada e SHBA-së përmes një deklarate për medie, tha se delegacioni amerikan erdhi në Kosovë për të përforcuar porosinë e presidentit Trump “për të zënë këtë moment unik dhe për t’u përmbajtur nga veprimet që. Vёrtetimet e sjella nga vetё aplikantёt nuk pranohen. Sipas ambasadës nëse i thuhet oficerit konsullor që do të qëndrojnë për dy javë në SHBA,nuk mund të qëndrohet gjashtë muaj. This page provides a list of U. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e Bashkuara. në Tiranë mbron dhe promovon interesat e Sh. Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e opozitës së bashkuar, e cila është njoftuar gjatë ditës së nesërme. This video is unavailable. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Punimet që do të fitojnë do të shfaqen brenda në Ambasadën Amerikane për një afat kohor të caktuar. (Shënim: Shtetasit e SHBA-së nuk kanë nevojë për vizë amerikane për të udhëtuar, por nëse planifikojnë të udhëtojnë jashtë vendit, mund të kenë nevojë për vizë të. Në 3-vjetorin e reformës në drejtësi, Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook” që tregon çfarë është reforma, si po zbatohet dhe. Teksa i referohet protestave të kaluara, Ambasada i bën thirrje qytetarëve të shmangin institucionet kryesore të vendit. “Uroj Kuvendin e Kosovës për punën e. Lajmi konfirmohet për Abc News nga burimet pranë prokurorive dhe gjykatave, ku ushtrojnë detyrën këta individë, që tashmë janë shpallur non grata nga shteti amerikan. Ambasada Amerikane uron përvjetorin e Departamentit të Shtetit me bustin e Skënderbeut Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar 230-vjetorin e krijimit të Departamentit Amerikan të Shtetit nëpërmjet një fotoje ku shfaqej edhe busti i Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë lëshoi një alarm sigurie për shkak të kërcënimeve të vazhdueshme nga organizatat terroriste dhe individë të inspiruar nga ideologji ekstremiste. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. "Lexoni këshillën time për sot: "Në më të shumtën e rasteve, çdo pjesëtari të familjes i duhet një peticion imigrimi më vete. Përmes një postimi në "Facebook", ambasada shkruan se të gjithë fituesit duhet të kenë akses në e-mail, pasi do u kërkohet që të dërgojnë kopje të dokumenteve. #PyetAnen", thuhet në njoftim. Ambasada amerikane jep lajmin e mirë për shqiptarët (Foto) Publikuar më 01. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Ambasada amerikane ka njoftuar studentët se programi Veror i Punësimit dhe Udhëtimit në SHBA është një mundësi e shkëlqyer. Lotaria/ Ambasada Amerikane ka një apel për fituesit email nga KCC ku kërkohet t’i dërgoni dokumente me email”, njofton ambasada. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dal edhe me një tjetër këshillë me vlerë për të gjithë ata që janë të interesuar të plotësojnë formularin e aplikimit për Lotarinë Amerikane. The Frankfurt Consulate is the largest U. Ambasada Amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim për ata që kanë aplikuar për vizë amerikane por dhe ata që dëshirojnë të aplikojnë. #PyetAnen”, thuhet në njoftim. Në katin e dytë të një pallati të ri, jepet me qira apartament te Ambasada Amerikane, me sipërfaqe 72 m². Kosnett: ‘Ambasada Amerikane përkrah vendimet e kryeministrit Haradinaj për ta. Comunicato borse di studio Accademia d'Arti e mestieri 16/08/2019. Aplikuesit mund të kontrollojnë përgjigjen duke nisur nga ora 18:00. “Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Pjesëmarrja u mbështet nga Ambasada amerikane në Podgoricë në partneritet me Komunën e Ulqinit. Me siguri ju keni dëgjuar për këtë proces, por përse është vetingu […]. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët, të cilët duan të transferojnë studimet në Amerikë. Ambasada amerikane ne Shqiperi jep njoftimin e rendesishem per studentet shqiptare qe studiojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. , Bucureşti B-dul Dr. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Me dhome lavanderi -gym. FOTO/ Ambasada amerikane sapo bëri njoftimin e rëndësishëm për ata që duan vizë E kush nuk ëndërron të vizitojë njëherë Amerikën. Ambasadori Beqë Cufaj në Pritjen Tradicionale të Kancelares Merkel Intervistë me Ambasadorin e Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj Ambasada e Kosovës në Berlin shënon 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës. Ndodhet ne katin e peste te nje pallati ekzistues i organizuar ne nje soxhorno, nje kuzhine, nje dhome gjumi dhe nje tualet. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Ambasada Amerikane, Tirana, Albania. Udovičić je, zajedno sa prvim pomoćni. Welcome! Log into your account. Tupa, nga fshati Zabzun i Librazhdit u arrestua me urdhër të Prokurorisë bashkë me drejtorin e gjimnazit 'Shefqet Dosku' në Dorëz Dashnor Hysa. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social "Facebook" bën. Ambasada Amerikane jep detaje për policët që konfiskuan 99 pistoleta Ambasada Amerikane në Kosovës kanë njoftuar se policët që kanë reaguar dhe hetuar rastin e kontrabandimit me armë, që rezultoi me arrestimin e tre personave dhe konfiskimin e 99 pistoletave, municionit dhe gjëra tjera, kanë pranuar trajnim të sponzoruar nga SHBA-të. Embassy in Belgrade is responsible for providing visa services to those seeking to enter the United States for a temporary period and for those wishing to take up indefinite or permanent residence in the United States. Ambasada e Sh. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar nga qytetarët që të përgjigjen ndershmërisht dhe qartazi në intervistën për vizë turistike, ndërkohë që duhet të shmangin dërgimin e dokumenteve të panevojshme. Shitet Apartament 2+1 100 m2 tek Rruga e Elbasanit tek Ambasada Amerikane. obeležava 40 godina postojanja. Ambasada Amerikane në vendin tonë së fundmi ka publikuar një video në rrjetin social Facebook, e cila në fokus ka vetingun. Dupleksi ndodhet ne nje zone te qete fare prane Rruges se Elbasanit, pas Ambasades Amerikane. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar nga qytetarët që të përgjigjen ndershmërisht dhe qartazi në intervistën për vizë turistike, ndërkohë që duhet të shmangin dërgimin e dokumenteve të panevojshme. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shpërndarë një tjetër njoftim të rëndësishëm për të gjithë aplikantët e shpallur fitues të Lotarisë Amerikane. Ambasada e Zvicrës në Shqipëri Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një këshillë të gjithë atyre që kanë aplikuar për Lotarinë. Ambasada amerikane në Tiranë nxiti sot të gjithë aktorët e demokracisë shqiptare që të ushtrojnë vetëpërmbajtje në protestën e 16 marsit. citizens in Croatia. your username. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. “Nëse jeni një mësues anglishteje në kërkim të mundësive për zhvillim profesional, shikoni Programin E-Teacher për Anglishten Amerikane,” – thuhet në njofti. FOTO/Kur Santiago Malko, i ekzekutuar me kallashnikov, mbante veshur uniformën e… Ekonomi. Kur kanë mbetur vetëm 24 orë nga protesta Ambasada Amerikane bën thirrje për të mos nxitje të dhunës dhe shkatërrim të pronës publike. Publikuar më: July 4, 2019 Shteti më i fortë në botë sot feston 243-vjetorin e Pavarësisë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada bën me dije se duhet të sigurohen që me këtë vizë nuk mund të studiosh apo të punosh"Vizat turistike janë për një udhëtim të shkurtër në Shtetet e Bashkuara, me të nuk mund të punosh apo të studiosh. Siç thuhet në reagimin e ambasadës amerikane, Kuvendi ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm drejt krijimit të një qeverie të re. BEOGRAD – Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić primio je danas u Palati Srbija rvače posle uspeha na Evropskom prvenstvu u Rigi. Voltiza Duro – Prej pasdites së djeshme, të gjithë ata që aplikuan për lotarinë amerikane DV 2020 kanë mundësinë të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur fitues për të vijuar ëndrrën drejt tokës së premtuar. Ankandi zhvillohet në adresën https://online-auction. Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Në 3-vjetorin e reformës në drejtësi, Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook” që tregon çfarë është reforma, si po zbatohet dhe. Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, duke iu referuar çështjes së Teatrit Kombëtar, e ka vlerësuar atë si një debat të gjerë që ka përfshirë shumë hallka të shoqërisë, por padyshim si një çështje të politizuar. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Kur kanë mbetur dhe disa ditë nga afati përfundimtar i aplikimeve, ambasada njofton se data e fundit është 22 nëntori, por nuk nguron të japë dhe disa këshilla. Hyni / Regjistrohuni. oraz placówek konsularnych są jedynym niezaprzeczalnym źródłem informacji o wizach. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. Ambasada e ShBA-ve tregon kur mund të pajisen kosovarët me vizë amerikane në Prishtinë 08 korrik 2019 - 18:14 Në përvjetorin e 243-të të Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 4 korrik, në Prishtinë u përurua objekti i ambasadës amerikane. Në një njoftim në rrjetet sociale, ambasada u bën thirrje që të kontrollojnë email-in e tyre pasi së shpejti do të marrin një njoftim të rëndësishëm nga KCC. June 18, 2019 editor Leave a Comment on Ambasada amerikane paralajmëron qytetarët për protestën e opozitës më 21 Qershor Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka paralajmëruar qytetarët amerikanë për protestën e opozitës që do të mbahet ditën e premte më 21 Qershor. Ambasada Amerikane vendos sanksione ndaj zyrtarëve të PDK'së dhe të korruptuarve tjerë Botapress 16 Maj- Nëpërmjet një njoftimi për media ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës ka bërë me dije se personat që janë të përfshirë në rastet e mëdha të korrupsionit nuk do të mund të marrin viza për të udhëtuar në. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te "mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë me viza drejt SHBA-ve. citizens in Poland. Međunarodni centar u Beču (Vienna International Centre - VIC), poznat pod nazivom UNO City, 2019. Ambasada shkruan në Fb: "Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. citizens in Kosovo. Përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ambasada udhëzon fituesit në pritje të procedurave të radhës, që t’u drejtohen Qendrës. Ambasada bën me dije se duhet të sigurohen që me këtë vizë nuk mund të studiosh apo të punosh"Vizat turistike janë për një udhëtim të shkurtër në Shtetet e Bashkuara, me të nuk mund të punosh apo të studiosh. policisё greke. “Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të kontrolloni nëse jeni një nga të përzgjedhurit e Vizës së Lotarisë!” shkruan ambasada. Në lajmërimin e ambasadës bëhet thirrje që të gjithë të kenë kujdes me vlefshmërinë e pashaportës. Ambasada amerikane në Tiranë nëpërmjet një njoftimi në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook” bën. emigrim pershendetje dua te emigroj bashke me gruan e djalin e vogel per ne kanada ka ndonje mundesi per te emigruar apo nuk eshte e mundur faleminderit. ?!?! Edhe vendimin e Antimafias Italiane të Prokurorisë dhe më pas Gjykatës së Catanias, e ka parë Edi Rama. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Doni të studioni në SHBA, ambasada amerikane: Aplikoni për YES Programi YES është një prej mënyrave për të vijuar shkollën për një vit në SHBA, i financuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan, duke jetuar në një familje amerikane. Nga Vincent W. Ambasada Amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim për ata që kanë aplikuar për vizë amerikane por dhe ata që dëshirojnë të aplikojnë. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Vile e pozicionuar ne vend strategjik, prane ambasades USA. Në një përgjigje dhënë "Zërit" nga Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë thënë se SHBA-ja në vazhdimësi ka apeluar tek udhëheqësia kosovare që ta largojë tarifën e vendosur para dy muajve. "Për momentin Ambasada e SHBA-ve nuk ka bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë", thuhet në përgjigjen e ambasadës. Working for Ambasada Britanike Tiranë It will take only 2 minutes to fill in.